Пән: Әдебиеттік оқу
|
Мектеп: Ақмола облысы Целиноград ауданы № 3 Талапкер орта мектебі
|
||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жазылым. Ортақ тақырып Су – тіршіліктің көзі тақырыбы аясында Сынып: 3-сынып |
Мұғалімнің аты-жөні: Калиева Салтанат Ауезовна
|
||
Сабақ тақырыбы |
Су - тіршілік көзі |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (ОБ) |
3.3.2.1 – шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту...), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу. |
||
Сабақ мақсаттары |
|
||
Бағалау критерийлері |
|
||
Тілдік мақсат |
|
||
Құндылықтарды дарыту |
Қызығушылық, ынтымақтастық, жауапкершілік |
||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, қазақ тілі сабақтары |
||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Сұйық, қатты, мөлдір сөздері туралы түсінік қалыптасқан |
||
Сабақ барысы
|
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
(МК) Психологиялық ахуал қалыптастыру. -Әрбір адам? -Туысым,досым,жұрағат. -Әрбір сабақ? Үйрену,ұғу,ұлағат. -Тірлік,тірек,адамдық. -Әрбір сөзім? -Шындық,бірлік,адалдық.
Гүлдердің түсі арқылы топқа бөлу
Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (Ұ) Үй жұмысын сұрау. Бұлақ көрсең -көзін аш.
|
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
|
Сабақтың ортасы1 |
Ширату тапсырмасы. Мағынаны ажырату. Ойқозғау. Жұмбақтарды шешу. 1. Жылт-жылт еткен Жылғадан өткен. 2. Отқа жанбас, Суға батпас. 3. Тырсылдап түседі, Жер бетіне жетеді. Жер бетіне жеткен соң, Ғайып болып кетеді. 4. Мамықтай ұлпа, Қанттай ақ. Қыста жер бетін басады, Жазда тауға қашады. Оқылым. Мәтінді түсініп оқы. «Суыр сұңқар, су қайда?» (Ертегі) (Ж) Ертегінің қалай аталып тұрғанына мән бер. Қай кейіпкерге қатысты айтылған? (Т) Пікірталас.Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқу
Бағалау. Топтар бірін- бірі бағалайды Сергіту сәті:Су туралы видео ролик көрсету Пікірталас 1-топ:Су- пайдалы,тіршілік көзі 2-топ:Су- пайдасыз,зиян 3-топ:Сарапшы.қай топтың пікірі ұтымды болды. (Бас бармақ арқылы бағалау) (Ж) (Су ішу )
Дескриптор:
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Суға байланысты ырымдармен тыйым сөздер Мақал- мәтелдер Су ішкен құдыққы түкірме Бұлақ көрсең көзін аш |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Белсенді оқу тапсырмалары.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
|
Сабақтың соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану (Т) Дәптермен жұмыс
(ҚБ)Топтар бірін бірі бағалайды. .
Рефлексия Бүгінгі сабақта ұнаған оқушыға гүлін сыйлау арқылы сабақ қорытындыланады.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
. |
|