Күні: |
|
Мұғалімнің аты-жөні: Магзумова Р.С. |
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|||
Сынып: 8 «А» |
|
Қатысқандар саны: |
|
|
|
||||
Grade |
|
Қатыспағандар саны: |
|
|
|
||||
Сабақ тақырыбы |
|
|
Енгізу. Түсініктемелер. Input. Comments |
||||||
The theme (topic): |
|
|
|||||||
Оқу мақсаттары |
|
мәліметтерді енгізу үшін енгізу командаларын қолдану; apply input commands to enter data |
|||||||
Learning objectives |
|
||||||||
Сабақ мақсаттары |
|
|
● Python бағдарламауында мәліметтерді енгізу үшін енгізу командаларын қолдану жолдарын үйрену; |
||||||
Lesson objectives: |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
● Python бағдарламауында математикалық есептерді шығару мүмкіндігін қолдана отырып, білімдерін қалыптастыру |
||||||
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|||||
Бағалау критерийлері |
|
✓ Python бағдарламауында мәліметтерді енгізу Input командасының қабілетін анықтайды; |
|||||||
Assessments criterion: |
|
|
✓ Python бағдарламауында нәтижені анықтауға арналған есептер |
||||||
|
|
|
|
шығарады. |
|
|
|
||
Тілдік мақсаттар |
|
Лексика мен терминология whole numbers, integer (int) – бүтін сандар – целые числа fractional numbers, float - бөлшек сандар – дробные числа several – бірнеше - несколько to remain – қалу - оставаться editorial – редакциялық - редакционный
|
|||||||
Құндылықтарға баулу |
|
✓ Жеке |
тапсырмаларды орындау |
барысында бастамашы, |
|||||
|
|
|
|
Креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге |
|||||
|
|
|
|
бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады. |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
|
Ағылшын, математика |
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||||
қолдану дағдылары |
|
Дербес компьютер, интерактивті тақта, |
призентация, бейнеролик |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||
дифференциалдау |
|
|
Барлық оқушылар: |
|
|
|
|||
|
|
|
Python бағдарламауында мәліметтерді енгізу үшін енгізу командаларын қолдану жолдарымен танысу және қолдану туралы түсінігі бар |
||||||
|
|
|
|||||||
|
|
|
Оқушылардың көпшілігі: |
|
|
|
|||
|
|
|
Python бағдарламауында мәліметтерді енгізу үшін енгізу команда |
||||||
|
|
|
Input туралы біледі, есептер шығаруда қолдана алад. |
||||||
|
|
|
Кейбір оқушылар: |
|
|
|
|||
|
|
|
Python бағдарламауында мәліметтерді енгізу үшін енгізу командасын есептер шығаруда қолдана алады |
||||||
|
|
|
|
||||||
Уақыт |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
|
Бағалау |
Ресурс |
|||
|
|
|
|
|
|
критерийлері |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
Introduction part( Сабаққа кіріспе бөлім) |
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||
1 мин |
Оқушылармен |
Оқушылар мұғаліммен |
|
|
|
|
||
|
сәлемдесу. |
|
сәлемдеседі. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
7 мин |
Топқа бөлу (3 түсті қима қағаз арқылы)
Өткен тақырыптарға шолу жасау
Сөзжұмбақ арқылы сабақтың тақырыбын тақырыбын анықтау.
|
Оқушылар 3 топқа бөлінеді Фигурада берілген сұраққа дұрыс жауап табу, фигураны дұрыс құрастыру көрсетілген
Сөзжұмбақта берілген сөздердің аудармасын тауып сабақтың тақырыбын анықтайды |
|
|
«ТАРСИЯ» әдісі
Презентация 1ші слайд
Сөзжұмбақ
|
|||
|
|
|
|
2ші Слайд
|
||||
1 мин |
Оқушыларды сабақ мақсатарымен таңыстыру. |
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||||
|
Vocabulary & terminology part (Лексика мен терминология бөлімі) |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
||
6 мин |
Слайд |
3ші слайд арқылы оқушылар жаңа терминдік сөздерді меңгеру мақсатында қайталап, дәптерге жазады |
1. |
Терминдердің |
3ші слайд |
|||
|
арқылы оқушыларға |
|
көбісің |
жатқа |
|
|||
|
лексика және |
|
біледі |
|
|
|||
|
терминологиялық |
2. |
Терминдердің |
|
||||
|
сөздердің ағылшын |
|
барлығын жатқа |
|
||||
|
тілінде жазылуы мен |
|
біледі |
|
|
|||
|
аудармасын түсіндіру whole numbers, integer (int) fractional numbers, float several to remain editorial
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
Explanation part (Негізгі бөлім) |
|
|
10 мин |
|
What is a programming? сұрақтары арқылы оқушыларға Python бағдарламауында мәліметтерді енгізу командасы және түсініктемелер ұғымдарын түсіндіру.
|
Оқушылар |
сұрақтарға |
|
1. |
Берілген |
4-ші Слайд |
|
|
|
|
жауап береді. |
|
|
ақпаратты орта |
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
деңгейде |
|
|
||
|
|
|
|
|
меңгерді |
|
|
|||
|
|
|
|
2. |
Берілген |
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
ақпаратты |
|
|
||
|
|
|
|
|
|
жоғары деңгейде |
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
Practice part (Практиқалық бөлім) |
|
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
12 мин |
|
Мұғалім оқушыларға Python бағдарламауында мәліметтерді енгізу командасы және түсініктемелер ұғымдарын түсіндіру
Try this: 1. a = int(input(“Enter number: ”)) print(a) 2. a = int(input(“Enter number: ”)) b = int(input(“Enter number:”)) print(“Sum of your numbers is ”,a + b)
2. Exerсise 2 Write a program that will ask personal questions like: What is your name? How old are you? What is your hobby? etc. Write at least 5 questions. Then, collect all data and print as one text.
3.Exerсise Dias has 500 KZT and Adilkhan 1000 KZT. Print their total amount of money тапсырмаларын 3 топқа бөліп береді. |
Келтірілген мысал арқылы, есептің шешу жолдарын жаздыру
Берілген тапсырмаларға Python бағдарламауында программалық код құрастыру Нәтижесін басқа топ оқушылары жалғастыру
|
|
Әр топ мүшелері бір-бірін берген жауаптарына байланысты бағалайды. |
5-6 Слайд |
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
Тапсырмаларды мұғаліммен бірге талқылайды |
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
||||
3 мин |
Жасалған жұмыстарға Plikcers.com сайты арқылы кері байланыс жасайды |
Plikcers.com сайты |
Берген |
Plickers.com |
|
арқылы берілген сұрақтарға жауап береді |
жауаптарына |
|
|
|
|
сәйкес бағаланады |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 мин |
Рефлексия. “Plus, Minus, Interestins”
|
Оқушылар «+» - оң әсерлі фактілерді, алған білімдері жайлы; Positive aspects of the education received «-» - «түсініксіз болып тұр» деген жағдайды жазу; Still want to know «Interesting» - өздеріне не қызықты болғанын жазады; That was interesting
|
Сабақты бағалайды |
“+” _____ “-“ _____ “Interesting”________________________ |
|
||||
|
|
|
|
|
3 мин |
Үй жұмысы Homework |
|
|
|
|
|
|
|
|