Қысқа мерзімді жоспары |
||||
Бөлім |
Деректерді ұсыну |
|||
Педагогтың аты-жөні |
Магзумова Р.С. |
|||
Күні |
12.10.2021ж |
|||
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
ЛОГИКАЛЫҚ ОПЕРАЦИЯЛАР (ДИЗЪЮНКЦИЯ, КОНЪЮНКЦИЯ, ИНВЕРСИЯ) |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
Логикалық операцияларды (дизъюнкция, коньюкция, инверсия) қолдануды үйренеді |
|||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
Логика және оның түрлерін анықтау |
||||
Көптеген оқушылар: |
||||
Ойлаудың негізгі формалары мен логикалық амалдарды салыстыру |
||||
Кейбір оқушылар: |
||||
логикалық амалдарды өмірде қолдану |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Оқушылардың назарын сабаққа аудару 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 4.Жаңа тақырыпқа шолу Өткен сабақты пысықтау: Үш топқа өткен тарау бойынша Билет сұрақтары беріледі:
Тақтада берілген есептерді шығару Оқушылардың іс-әрекеттерін мадақтау |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. «Шапалақ ұру» 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4. «Емтихан» билеттеріндегі сұрақтарға жауап беру |
Стикер |
|
Сабақтың ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі -Логикалық жұмбақтарды шешу - «Логика» дегеніміз не? - Пікір Логика туралы түсінік
Тапсырмаларды орындау 1 – тапсырма: Төмендегі мысалдардың неге 2 – тапсырма: Ақиқат пікірді анықтаңыз
«Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. І топ: «Логикалық көбейту», 36-37 бет ІІ топ: «Логикалық қосу», 37-38 бет ІІІ топ: «Логикалық терістеу», 38-39 бет
Ауызша мадақтау, ынталандыру
1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі Логикалық амалдарды Венн диаграммасы арқылы салыстыру І топ Дизъюнкция мен Конъюнкция ІІ топ Конъюнкция мен Инверсия ІІІ топ Дизъюнкция мен Инверсия Дескриптор: - Логика және логикалық амалдарды анықтайды. - Логикалық амалдарды салыстыра алады. Бағалау 2-тапсырма Төменде қарапайым пікірлер берілген: 1) А={Монитор – ақпаратты қағазға басатын құрылғы}; 2) В={Принтер – ақпартты енгізетін құрылғы}; 3) С={Процессор – ақпаратты өңдеуші құрылғы}; 4) D= {Тінтуір – ақпаратты сақтау құрылғысы}; 5) E={Сканер – ақпаратты компьютерге көшіріп өткізетін құрылғы}. - 1, 2, 3-кестелерді пайдаланып логикалық амалдардың нәтижесін табыңдар. І топ 1) (¬А); 2) (Сv¬D) ІІ топ 3) (¬Аv¬D) 4) (¬В); ІІІ топ 5) (¬D v ¬В) 6) (E^C) Дескриптор: Ақиқат кестелерін қолданып логикалық амалдардың нәтижесін табады. Оқушылар бағалау парағына балл қою арқылы бір-бірін бағалайды. |
Мұғалімді тыңдайды
Айсұлу Адильжан
Жұппен жұмыс
Жеке жұмыс
Арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін дәптерге жазады
Логикалық амалдардың ұқсастығы мен айырмашылы- ғын табады
Логикалық амалдарды орындайды
|
Стикер
Стикер
Стикер
Стикер
Стикер
|
Жұмыс дәптері
Кесте
Оқулық
Оқулық А4 парағы
Жұмыс дәптері
|
Сабақтың соңы |
Plickers тест Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі
|
Өзін-өзі бағалау.
Оқушылар сабақтан алған әсерін басбармақтарын көрсету арқылы білдіреді. |
|
Plickers приложениесі |